top of page
%D7%9B%D7%95%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%97%D7

טיול כמו לחו"ל בירושלים לגיל השלישי

20-21 אפריל

  • חובה תעודת מתחסן לכל משתתף.

  • המחיר ליחיד בחדר זוגי.

  • הטיול מותנה בהרשמה של מינימום 10 משתתפים.

  • מקום מוגבל עד 20 משתתפים. כל הקודם להירשם זוכה.

  • חובה לתאם מראש ולאשר הגעה בטלפון 0528802362 - אלעד

  • מחיר לאדם בחדר סינגל (בודד) 610₪

  • המחיר אינו כולל את הארוחות, מוניות וחניות לרכב.

  • המחיר כולל את הלינה ואת ההדרכה בטיול, על ידי, מורה דרך מוסמך עם כל הרישיונות והביטוחים הנדרשים כולל תעודת מתחסן.

תוכנית מפורטת

יום שלישי – ערב ירושלמי

המלון בו נישן הוא מלון "בית קטן במושבה" (אין במלון מעלית ויש צורך לעלות קומה במדרגות) אשר במושבה הגרמנית. ניתן לחנות בחניון חופשי בגן הפעמון מרחק 5-7 דקות הליכה מהמלון. כל אחד יכול להגיע בזמנו החופשי למלון ולנוח קצת.

היום נצא לסיור ערב. ניפגש בשעה 18:00 בלובי של המלון משם נצא יחדיו לכיוון שער יפו (במוניות או עם רכבים ולחנות בממילא). מי שרוצה יכול להגיע ישירות לשער יפו ולהיכנס לחדר במלון מאוחר בערב אחרי הסיור.

הסיור יארך כשעה עד שעה וחצי משער יפו ועד לנחלת שבעה. ניתן טעם טוב לקראת יום המחרת עם פתיחת הנושא של מורכבות ירושלים לשלוש הדתות. נלך לאורך קניון ממילא המשופץ ונדבר על מבנים חשובים ואירועים היסטוריים שהיו במבנים אלה. נלך דרך בית הקברות הממלוכי ונבין קצת תקופה זו בארצנו. נגיע לנחלת שבעה ונדבר על היציאה מהחומות. נסיים בפאב מקומי שקט לארוחת ערב וכוס יין או בירה.

אחרי הבילוי וארוחת ערב, נחזור למלון ונלך לישון.

יום רביעי – ירושלים – מורכבות שלושת הדתות

היום נתחיל מוקדם. במלון יש פינת קפה אך אין ארוחת בוקר מפאת הקורונה. נצא מהמלון בשעה 07:30. מומלץ לא לקחת רכבים מפאת בעיות חנייה ולהתחלק במוניות. ניפגש חזרה לאחר נסיעה קצרה בשער האשפות. נתחיל את הבוקר עם בייגלה ירושלמי עם זעתר ונצא ליום טיול מלא ברגל ברחבי העיר העתיקה. נתחיל את הטיול ישירות בכניסת התיירים להר הבית (הכניסה למבנים עצמם אסורה). כאן נבין את חשיבות המקום ליהודים ולמוסלמים. משם נצא ישירות אל הויה דולורוזה, נלך לאורכה עד לכנסיית הקבר ונבין את חשיבות העיר לנוצרים. ארוחת הצהריים במסעדה בעיר העתיקה. נמשיך דרך הרובע היהודי להר ציון שם נבקר בקבר דויד וחדר הסעודה האחרונה. עם סיום הטיול ניקח מוניות חזרה לרכבים בכדי לשוב הביתה. חזרה ברכבים בסביבות שעה 14:30 – 15:00

IMG_4698.JPG
IMG_4606.JPG
bottom of page